אקס פרוטאין המותג הישראלי לתוספי התזונה 🏆

חיפוש

איזה אבקת חלבון הכי מתאימה לי?

איזה אבקת חלבון באמת מתאימה לי?

איזה אבקת חלבון באמת מתאימה לי? אבקת חלבון הוא מקור חלבון מושלם מיד לפני ואחרי אימון מכיוון שהוא מתעכל במהירות בגוף, כך חומצות אמינו יכולות להגיע לרקמות שריר במהירות. אבקת חלבון גם יוצרת מקור נוח מאוד בשילוב של חלבון בתפריט שלכם, אתם צריכים רק קצת מים ושייקר. להיות בטוחים שיש לכם מקור איכותי של אבקת חלבון לידכם בכל עת במשך היום הוא צעד חכם אם אתם רוצים להתחיל לבצע שינויים חיוביים בגוף וברמת כושר שלכם.

צריכים לשאול את עצמכם: קודם כל לשם מה מטרת התוסף (אבקת חלבון או גיינר) ישנם שני אפציות במידה ואתם רוצה לעלות במסת שריר ואתה מרגיש תקוע ואין לך אפשרות להכניס את מקור הקלוריות מאוכל רגיל או חוסר בזמן (עבודה,ועיסוקים אחרים,) נמליץ לך לקחת גיינר -אבקת לעלייה במסת שריר,בדרך כלל מתאים לאנשים בעלי חילוף חומרים מהיר* מכוון שהגוף “לא אוגר” את הקלוריות וקצב חילוף החומרים מהיר יותר כך פחות נעלה במשקל.

מהי אבקה לעלייה במסה אבקה לעלייה במסה תכיל כמות גדולה של פחמימות איכותיות\פשוטות תלוי במוצר, חלבונים ומדי פעם גם שומן איכותי (באבקות המתקדמות יותר). מטרתה לספק לך כמות גדולה מאוד של פחמימות ולהחליף ארוחה שלמה הרעיון הוא שתקבל תוספת של 500 קלוריות ויותר, לתפריט היומי שלך במטרה שתוכל לאפשר לעצמך עלייה בטוחה במשקל. באבקות אלו אינך נדרש לשלב פחמימות נוספות למנת ההגשה, הכל כבר “מוכן מראש”, מה שמקל עליך באופן משמעותי, מקצר את זמן ההכנה ולרוב מעניקות הפחמימות טעם מעולה למוצר. משמע – אבקה לעלייה במסה הנה אבקת חלבון שכבר יש בה את תוספת הפחמימות בכמות כזאת או אחרת (משתנה בין מוצר למוצר} אבקה לעליה במסה יכולה לשמש כתחליף שלם לארוחה, לאותם אנשים שאינם זמינים לאוכל במהלך היום או לכאלה שמחפשים תחליף טעים לטונה/קוטג’/פסטרמה וכד’. חשוב לזכור ותמיד להתעייץ עם בעל מקצוע לפני לקחת תוסף תזונה

מתי הוא הזמן העיקרי שבו אתם הולכים לקחת אבקת חלבון? אנו מאמינים שהזמן העיקרי הוא מיתוס,מכוון שיש “בנק יומי” של כמות חלבון שאליו אנו אמורים להגיע בכל יום,לדוגמא ההמלצה היומית הממולצת היא 1.4 עד 1.8 גרם חלבון פר קילו משקל גוף, לדוגמא אדם השוקל 70 קילוגרם יכניס ביום 110 גרם חלבון שאליו כל יום הוא ידרש להגיע לכן התזמון העיקרי אינו העיקר בלקיחת אבקת חלבון. ראשית, לחשוב על הזמן העיקרי בו אתם הולכים להשתמש באבקת חלבון. האם אתם מחפשים אבקת חלבון עבור מיד לאחר האימון שלכם? או שאתם מחפשים אבקה למחצית היום כשאתם לחוצים בזמן ואין לכם חטיף מזון זמין? אם אתם מחפשים אבקת חלבון מיד לאחר אימון, אתם רוצים חלבון שיהיה מהיר לעיכול ככל האפשר. אבקת חלבון מי גבינה איזולט יהיה לבחירה מצוינת, מערבבים בדרך כלל עם צורה כלשהי של פחמימות (דקסטרוז או מלטודקסטרין) כדי לספק את הגלוקוז לשרירים במהירות האפשרית.

השאלה הנשאלה לפני צריכת אבקת חלבן היא האם אני מגיע ליעד היומי שלי בצריכה חלבון? המלצה ממיטב התזונאים היא 1.2-.1.4 גרם חלבון לקילו משקל,במידה ואני שוקל 50 קילוגרם מטרת היעד שלי בצריכת חלבון היא 65-70 גרם חלבון במידה ואני מגיע לכמות היומית הממולצת אבקת חלבון פחות חשובה פה.אבל כמה כבר אפשר לאכול כל היום אוכל שחוזר על עצמו? וכמה חשוב לנו הזמן שלנו? הטעם השונה והטעים באמצע היום שווה את הכל! אז תעשו את החישוב שלכם ותבדקו אם אתם אכן עומדים ביעד היומי שלכם! וכמובן ימנע מאכילה מיותרת. חלבונים אלה גם יעזרו לשמור על רמת סוכר בדם תחת שליטה, רמת הרעב שלכם אם אתם מתכננים להשתמש באבקת חלבון כארוחה לאורך היום, אז אתם רוצים ללכת עם אבקת חלבון קזאין כי ייקח יותר זמן לעכל ויספק לגוף שחרור איטי של חומצות אמינו.

מתי ואיך לצרוך-אבקות חלבון המלצה במקרה שלך, התוסף לא יחליף את האוכל הרגיל, אלא יבוא כתוספת. אתה חייב קלוריות נוספות ולכן אתה חייב לעשות הכל בכדי להשיג אותם בכמות הדרושה. במהלך היום צרוך בין 1-2 מנות הגשה. בד”כ מנות ההגשה המומלצות ע”י החברה הן גדולות מאוד ולעיתים מכבידות. לכן, פצל את מנת ההגשה (בד”כ בין 225-320 גרם) לשתיים עד שלוש מנות ליום, אותן סידרתי ע”פ סדר החשיבות שלהם בתפריט היומי:

חצי מנה צרוך מיד לאחר האימון.

חצי מנה צרוך בין ארוחת הבוקר לארוחת הצהרים, ניתן לצרוך על הבוקר אך לא לשכוח לאכול!

חצי מנה בין ארוחת הערב ללילה.

חצי מנה לפני השינה / חצי מנה לאורך היום

מאמר זה מהווה המלצה בלבד ואינו מחליף שום דעה של רופא או בעל מקצוע אחר

דילוג לתוכן